سید مهدی شجاعی

طی تمام سالهای عمرم خیلی کتاب خوندم  تقریبا در تمام موضوعات از شعر و رمان و روانشناسی و فرا روانشناسی و مذهبی گرفته تا...

اما تازگی دارم می فهمم معنی غرق شدن در مطالعه و با پوست و استخون درک کردن، یعنی چی؟!

من دارم با کتابای سید مهدی شجاعی زندگی می کنم. من خط به خط نوشته هاشون را نمی خونم، بلکه می بلعم. با تمام وجودم از روون نوشتنش، از تشبیه های بی نظیر و ساده ش، از حسی که راحت به خواننده منتقل می کنه لذت می برم.

اولین بار چند صفحه از کتاب کشتی پهلو گرفته (درباره حضرت زهرا س) را خوندم. بعد کتاب پدر عشق پسر (درباره حضرت علی اکبر ع) را کامل خوندم و حالا هم آفتاب در حجاب (توصیف واقعه کربلا از نگاه حضرت زینب س) فقط می تونم بگم بی نظیرن.

چند تا کتاب دیگه هم از ایشون خریدم که هنوز نخوندم. می دونم که اونا هم فوق العاده ان ولی هر وقت خوندم میام در موردشون می نویسم.

دلم نمیاد از چیزی تنها تنها لذت ببرم به هر کسی که میدونم اهل مطالعه ست میگم یک بار امتحان کنید. اگر یه کم به ادبیات و مذهب علاقه دارید لذت خوندن را از دست ندید.

البته شنیدم که مثلا کتاب طوفان دیگری در راه است مثل رمان می مونه و خیلی هم تاثیر گذاره.

کتابایی که من تهیه کردم به غیر از اونایی که بالا اسم بردم: کتاب مناجات _ خدا کند که بیایی _ از دیار حبیب

 

قلم زیبا و تشبیه های بی همتایی که استفاده می کنند واقعا نظیر ندارن. عجیب صحنه را جلوی چشم خواننده به تصویر می کشن. ای کاش اندازه انگشت کوچیک شون می تونستم مثل ایشون بنویسم.  

 

چند تا از کتاب ها را از اینجا می تونید دانلود کنید ولی بخرید بهتره ها.مژه

http://www.ketabkhani.com/

http://www.ketabkhani.com/fileprog/DownloadBook.php

من را هم از نتیجه مطالعه با خبر کنید. منتظرملبخند

/ 12 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
برينسس

ممنون كه بيشنهادشو بهمون دادي من نميشناسمش وي مثل اينكه نوشته هاش جالبه از توضيحاتت بي بردم[قلب]

يك دانشجوي پزشكي

من هم نمی دونستم کتجکاو شدم بخونم.

alone

تا حالا اسمشو نشنیده بودم. شاید چون به موضوعاتش علاقه ندارم.

سپنتا

من اسمشونو تو مجله همشهری جوان دیده ام,اما کتاباشونو نخوندم.فقط امیدوارم چیزی که نوشتن بیشتر از یه تخیل صرف باشه و منابع صحیحی داشته باشن.

محمد مهدی

سلام در اولین فرصت به توصیه مهدیس خانم عمل خواهم کرد. چرا که از کتاب خوندن سیر نمی شوم. البته هر یک از کتاب های معرفی شده شما را انتخاب کنم در نوبت پنجم خوندن قرار داره[خجالت] نوبت را باید رعایت کرد. موفق باشید.

گل یخ

[لبخند]سلام و درودی زیبا و زلال بر شما خوب و مهربان همیشگی[گل] اولین روز هفته و ماه بهاری شما به خیر و نیکی و شادی انشاالله ماه خرداد ماه برکت و رحمت و آرامش باشه برای همه و شما خوب خدا[لبخند][گل] ............................. [گل] پیمانی را که در طوفان با خدا می بندیم، در آرامش . فراموش نکنیم ... [گل] خدايا... اگه فراموشت كردم ، فراموشم نكن[گل]

گل یخ

[لبخند]احسنت به شما و سلیقه ی خوبتون در مطالعه خوش به حالتون که وقت مطالعه ی بالذت دارید خیلی وقته دلم برای خوندن کتاب مثل قدیمترها تنگ شده اون موقع اونقدر وقت داشتم که تا کتابیرو تمام نکنم بلند نمی شدم حتی از غذا و خواب می گذشتم و لی الان ....[ابرو] قدر بدون و لذت ببر عزیزم[ماچ][قلب]

آشنایی بازندگی یک زن قطع نخاع

سلام ممنونم که به نوشته های من توجه کردید . ازاینکه همنشین خوبی مثل کتاب دارید بهتون تبریک میگم انشالله موفق وسلامت باشی دخترخوبم .

مونا

تسلیت می گم مهدیس عزیزم.... امیدوارم تو و خانواده ات همیشه سالم و سرحال و شاد در کنار هم باشید...........[گل]