پدر

از قهر طولانیش با پدر دیگه خسته شده بود. امروز هرجوری بود باید از دلش در می اورد.دلش برای آغوش گرم پدر،بوسیدن پدر حتی زبری صورت پدر تنگ شده بود.

سر راه گل میخک را که پدر از دوران جوونیش خیلی خاطره از اون داشت را خرید. بی تاب رسیدن به پدر بود و خوش حال از اینکه می تونه مثل گذشته با اون درد دل کنه و از روزی که گذرونده واتفاق های روز دنیا تعریف کنند. اولین ماشین دربستی که رسید بی معطلی سوار شد. توی دلش یک حسی بود که اصلا دوست نداشت به اون توجه کنه، یک حس نگران کننده، یک حس ناشناخته، یک حس.............

سرش را رو به پنجره گردوند وبرای از بین بردن اون حس گنگ، مشغول نگاه کردن به خیابان شد. هرچه به خونه نزدیک تر می شد اون حس هم شدید تر می شد.

به وضوح دلشوره و نگرانی را احساس می کرد. چند دقیقه به گلی که در دست داشت خیره شد،چندتا صلوات فرستاد، آیۃ الکرسی را زیر لب زمزمه کرد اما هیچ کدوم آرومش نکرد.

وقتی چشم باز کرد که رسیده بود دم خونه. از حیاط تا کوچه جمعیتی پراکنده شده بودند که با دیدن اون راه را براش باز کردند صدای فریاد مادر را می شنید که می گفت: دیراومدی پدرت منتظرت بود چشم به راهت بود دل تنگت بود بیا بابات را بغل کن بیا ازش معذرت خواهی کن بیا از دلش دربیار بیا بگو ببخشدت بیا برای آخرین بار ببوسش

فقط اشک می ریخت صحنه ای را که می دید باور نمی کرد. در حسرت روزهای از دست داده می سوخت.بوسیدن و در آغوش کشیدن پدر دیگه محال بود.

روز بعد گل میخک را روی خروارها خاک برای پدر از دست رفته به یادگار گذاشت.

 

 

/ 4 نظر / 10 بازدید
didaniha

انشالا خبرای خوبی که می شنويم بيشتر از خبر بدا باشن !! ..... داستان کوتاهتون رو خوندم ... از آشنايی با شما و سبک نوشتنتون خوشحال شدم ..ديدنی ها!

moji

خدا نصیب گرگ بیابون هم نکنه

ياس

غمناک بود و در عين حال زبيا...هميشه شاد باشی

طناز

[لبخند][لبخند] 84 تمام بقیشو بعد می خونم پیروز باشی