تاسف آوره

 

دوشنبه شب برنامه شب شیشه ای اختصاص داشت به مصاحبه با سردار رادان.

پرسش نظر سنجی هم این بود:

آیا شما با طرح مبارزه با مفاسد اجتماعی موافقید؟  ــ بلی     ــ خیر

به نظر من هر کدام از ما باید هزار تا مسیج می زدیم و می گفتیم بلی بلی بلی بلی بلی بلی

 

کدوم یک از ما خوشحال میشویم وقتی معتادی را غوطه ور در عالم هپروت می بینیم؟

کدوم یک از ما مواد فروش های کثیف را می بینیم بعد خوشحال میشیم؟

کدوم یک از ما خوشحال میشویم وقتی مردان هرزه ای را می بینیم که منتظرند خانمی را در جمعیت ببینند و خودشان را در جمعیت جا بدهند تا ...........؟

کدوم یک از ما خوشحال میشویم وقتی که نمی توانیم به کودکمان اجازه دهیم در کوچه و خیابان بازی کنند٬ از ترس تجاوز و دزدی و.......؟

کدوم یک از ما خوشحال میشویم وقتی صحنه های فجیع از دخترها و پسرها را در ملاء عام می بینیم؟

کدوم یک از ما خوشحال میشویم وقتی بی حرمتی ها٬ بی تربیتی ها٬ هنجارشکنی ها٬ حرفهای رکیک و صحنه های قبیح را می بینیم و می شنویم؟

کدوم یک از ما خوشحال میشویم وقتی می دانیم ٬ فرزندانمان که به کنار٬ مادرانمان نیز در خیابان یا حتی در ماشین هم در امان از گرگان آدم نما نیستند؟

اگر انسان باشیم از دیدن این صحنه ها خوشحال نمیشیم.

 

این صورتکهای تزئین شده در خیابان ها فقط لایق همان دست ها و چشم ها و آغوش های کثیفند.

دخترهای این دوره (البته به جز عده ی کمی از آنها) جنبه آزادی و آزاد بودن را ندارند مانتوهای تنگ و کوتاه و بدن نما٬ شلوارهایی کوتاه و تنگ٬ شا ل هایی به عرض 5 سانت در وسط سر٬ صورتهایی شبیه به شیطان یا انسان هایی از کره ای دیگر٬ عشوه هایی مشابه عشوه ......... و با چشم ها و حرکات نشان می دهند که هرشخصی از صفر تا صد اجازه ورود به حریم من را دارند.

و کدام مردی را می یابید که در هنگام عبور این دختر سرش را 90 درجه نچرخاند؟؟؟؟؟؟؟؟؟ و بعد از آن کلماتی را به زبان میاورند٬  چندش آور

یعنی اعتبار و بهای دختری که در آینده می خواد نام مادر را یدک بکشه انقدر پایین اومده که نیاز داشته باشه خودش را به هزار شکل دربیاره تا شاید چشمی به دنبالش بگردد؟

(کاش می دونستم هدفشون از این کارها چیه؟ جدا اگر کسی می دونه من را هم مطلع کنه)

 

و پسرهای جامعه ی ما که در آَینده نام مرد برآنها گذاشته می شود و مسئولیت سنگین زندگی بر دوش آنهاست. و دختری که می خواد به این اصطلاح مرد تکیه کند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ !!!!!!!!!!

وااااااااااااااااااااای بر من و تو اگر بخواهیم به چنین مردی تکیه کنیم که دوست دارد زن باشد و خود را به شکل زنان درمیاورد ریش ها و سبیل ها بند انداخته شده٬ زیر ابروها برداشته شده٬ موهای سیخ شده به طرف آسمان به ارتفاع 6ـ7 سانت٬ بینی عمل کرده٬ لنز رنگی در چشم ها٬ بلوزی چسبان و کوتاه و ته آرایشی در چهره

تاسف آوره  میلیون ها بار باید تاسف خورد به حال چنین دختر و پسری.

 بعضی وقتها که دیگه نمی تونم خودما کنترل کنم وقتی از کنارشون رد میشم زیرلب میگم: زشت و سرم را برمی گردونم.

پس مردونگی کجا رفت؟

ابهت کلمه مرد چی شد؟

وقار و متانت و سادگی دختر ایرانی کجا به حراج رفت؟

سینه های سپر شده مردان در مقابل مزاحمتهای خیابانی که  برای خواهرانشان ایجاد میشد چگونه به این سرعت خرد شدند؟

غیرت پسرها چگونه دود شد و نیست شد؟

 

من قصد بی احترامی به هیچ شخصیت و جنسیتی را نداشتم و ندارم اما واقعا حرص می خورم وقتی اینجور صحنه ها را می بینم. نه اینکه فکر کنید خود من خیلی محجبه و ....... بیرون میرم٬ نه. اما هرچیزی اندازه و جایی داره.

ارزش انسان بودن داره کمرنگ میشه. جامعه داره به وضع افتضاحی کشیده میشه. به تدریج مملو از فساد میشه.

ارزش یه دختر خیلی بیشتر و دست نیافتنی تر از این حرفاست که هر دستی بتونه لمسش کنه و.......

خودت را به هیچ نفروش. همینی که الان نقش عاشق پیشگی را عالی ایفا می کنه وقتی فهمید خیلی ها تو را داشتن و زیاد هم دور از دسترس و دست نیافتنی نیستی خیلی راحت مچالت می کنه و پشت سرش میندازه.

یه دختر و زنی مثل من و تو تونست به جایی برسه که حضرت مریم باشه و خیلی زنهای پاک و با ارزش دیگه.

ارزش خودت را حفظ کن و سعی کن هر روز به اون بی افزایی ٬ همین طور تو مرد ایرانی.

زشته که دیگران به زور از ما بخواهند که خودمان باشیم وپر ارزش

اینا را که گفتم با خودم هم بودم حتی بیشتر از این که روی صحبتم باشما باشه با خودم بودم و می خواستم اینا برام یاداوری بشه. من از همتون کوچیکترم و اصلا نمی خوام اینجا نقش مامان بزرگای بی گناه را در بیارم اما دوست دارم جایی که توش زندگی می کنم پاک و امن باشه.

بازم حرف دارم برای گفتن ولی تا همینجا که سرتون را درد آوردم کافیه. شما هم نظرتون را به من بگید دوست دارم نظر شما راهم بدونم و بدونید که من همه دخترها و پسرها را به یک چشم نگاه نکردم و دوستای قشنگم از من دلخور نشوند.

این حقیقتی بود که خیلی جا ها به چشم می خوره و برای من و امثال من آزار دهنده است.

 

SORRY

/ 50 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ليست وبلاگ‌های به روز شده

با سلام، از عضويت شما در «ليست وبلاگ‌های به روز شده» مدتهاست می‌گذرد و با وجود وبلاگ فعالی که داريد، متأسفانه آنرا پينگ نمی‌کنيد. به همين دليل لينک شما تاکنون به صدر ليست نيامده. برای پينگ کردن کافيست بعد از آپديت (به روز رسانی) و نوشتن یادداشت جدید، آدرس وبلاگ خود را (به همراه http://) در کادر مخصوص پينگ در بالای صفحه اصلی ليست وارد کرده و بر روی دکمه «ارسال پينگ» کليک کنيد تا در عرض چند دقيقه، لينک شما به بالای ليست بيايد و دوستان از يادداشت جديد در وبلاگتان مطلع شوند. موفق و سربلند باشيد

ليست وبلاگ‌های به روز شده

متأسفانه شما لينک ليست را از وبلاگ خود حذف کرديد که اين مخالف تعهدی است که در هنگام ثبت وبلاگ خود داديد. لطفاً هر چه زودتر لينک ليست را در وبلاگ خود قرار دهيد، در غير اينصورت لينک شما از ليست حذف خواهد شد.

khargoosh

تمامش در یک لحظه اتفاق می افتد . ( اشو )

هانيل

سلام من باز هم نتونستم بيام يعنی راستش فيلم رو قبلا ديده بودم ولی اگه کلاس نداشتم ميومدم که چون تا ۴ کلاس داشتم نتونستم بيام. راستی ُتا جايی که من فهميدم اگه درست شناخته باشم و شما خانم رستگار باشی ما همديگرو ديديم.

میثم

من ۱۵ سالمه ومیخوام با دختر همسایمون ازدواج کنم.کاش اون هم این نظرها رو بخونه.وبگم که خیلی دوستش دارم.((سرور))

فرزند نسل آريايی

برو ديوونه... زدن سر و کله مردم رو شکستن يا خواهر و مادر ايرانی با زور و لگد و چماق انداختن تو ماشين چيزی جز توهش نيست. توهشی اعراب گونه که کم کم داره به فرهنگ اصيل ايرانی هجوم مياره.هر کی خودش می دونه چيکار کنه مگه اون خدايی که جنابعالی می پرستی به تو سهم بيشتری از اين آب و خاک رو داده که فکر می کنی قلدر محلی.ضمنا اگه يه جو غيرت و ناموس داری اينو پاکش نکن بقيه هم بخونن

دختره برفي

واقعا بهت تبريك مي گم واقعا بايد بهت بگم عالي بود من زياد براي وبلاگ ها چيزي نمي نويسم ولي براي تو فوق العاده بود خيلي دوست داشتم نظر هايي كه ما ميداديم به طور خصوصي هم ثبت مي شد تا يه چيزي بهت بگم ولي حيف كه نذاشتي

دخترپسرای باحال و باجنبه

واقعاَ آفرین داره بهت از صمیم قلب تبریک میگم تو این چند سال وبلاگ داری و وبلاگ گردی به یه همچین موضوعی تو وبلاگها برنخورده بودم... آفرین در پناه حق...[گل][گل][گل]

دخترپسرای باحال و باجنبه

ديروز... باز باران با ترانه با گوهرهاي فراوان مي خورد بر بام خانه ... و اما امروز... باز باران بي ترانه... باز باران با تمام بي کسي هاي شبانه... مي خورد بر مرد تنها... مي چکد بر فرش خانه... باز مي آيد صداي چک چک غم... باز ماتم من به پشت شيشه ي تنهايي افتاده... نمي دانم... نمي فهمم کجاي قطره هاي بي کسي زيباست؟.. .نمي فهمم, چرا مردم نمي فهمند که آن کودک... که زير ضربه شلاق باران سخت مي لرزد... کجاي ذلتش زيباست؟! ----------------------------- [خداحافظ][خداحافظ][خداحافظ]