امان از اين زبون

بالاخره تو بحث و جدل یکی باید کوتاه بیاد، ولی خیلی وقتها من نمی تونم اون  یک نفر باشم. ازهمون بچگی هم نمی تونستم حرفا تو دهنم نگه دارم . ولی الان خیلی بهتر شدم تو این تغییر و تحول هم٬ یه بنده خدایی خیلی نقش داشت. هم اینکه الان دیگه حوصله اون موقع ها را ندارم. حوصله جرو بحث و دنبال یه قضیه را گرفتن و پیچوندنشا ندارم. از کنار خیلی چیزا به راحتی رد میشم و دنبالشو نمی گیرم و ساکت میشم. وقتی اشتباهی می کنم و دیگران اشتباهم را گوشزد می کنن سعی میکنم روش فکر کنم و اگر حق با اونا بود برای تغییر رویه ام تلاش می کنم اما تا چند وقت پیش سریع جبهه می گرفتم و شروع می کردم به دفاعی  سرسختانه از خودم. کوچیک و بزرگ هم سرم نمی شد وقتی عصبانی می شدم تقریبا هرچی از دهنم در می امد، می گفتم. حالا هم خیلی ها بهم میگن زبونت نیش داره. بهم میگن زبونت ازفلفل تیزتره و از شمشیر برنده تر.15.gif<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 چه کا رکنم؟  بابا من نمی تونم زبونما نگه دارم 

دست خودم که نیست این زبون هم سلاحه منه. حرفی که بیاد تو دهنم دیگه نمیتونم نگهش دارم اگر حرفما نگم، می میرم.غده سرطانی میشه و گلوما میگیره.(الکی نیست کهتیروئید گرفتم ازبس که ریختم تو خودم.) آدم اگر دلخوری های کوچک را پیش خودش نگه داره و به روی طرف نیاره، همونا بزرگ میشه و یک اتش فشانی درست میشه که خاموش کردنش مشکله.

امااز اینها گذشته خیلی از ادما جنبه  گذشت و کوتاه امدن را ندارن. وقتی در مقابلشون سکوت می کنی بیشتر شلوغش می کنند.

نمی دونم شاید دلیل هزار چهرگی مردم هم همین بشه.انقدر آدما باهم فرق می کنند که باهر کدومشون باید یه جور رفتار کنی.

صحنه زندگی صحنه هزاران پلان رنگی و سیاه و سفیده.یکی شاده یکی غمگین. یکی فقیر یکی غنی.یکی خندون یکی گریون.یکی رها یکی دربند.یکی زیبا یکی زشت.یکی پری یکی شیطون.یکی یه رو یکی صدرو.یکی مجنون یکی بی دل.

یکی .........یکی..........یکی.........یکی..........یکی..........یکی.........

من و تو هم یکی از هزاران یکی ِ پرمشکل!!!!!!!!!!

 

/ 4 نظر / 11 بازدید
mohammad

سلام....نميشه گفت هميشه بايد هر حرفی رو زد....هر سخن جايی و هر نکته مکانی دارد....سعی کن کمی خود دار باشی...نتيجه مثبت بهت ميده...موفق باشی.

سیدمجتبی حسینی

سلام دوست مهربون. می دونی چيه اينايی رو که می گی هر کدومش درد دل هر کدوم از ما خواننده های وب لاگت هست . اگه زبونت نيش داره و خيلی صريح حرف می زنی و شايد ناخواسته ديگران رو دل آزرده می کنی؛ عوضش حرفت رو زدی و تو دلت چيزی نمونده که بخوای پشت سرشون غيبت کنی « غصه نخور ـ تيروئيدت هم خوب ميشه »

amir

سلام.خوبی ............. موافق باشی تو زندگی .بای